Popularne operacje plastyczne

Nie jest tajemnicą, że w obecnych czasach piękno fizyczne odgrywa bardzo istotną rolę w życiu niemalże każdego człowieka. Faktem jest, iż atrakcyjna aparycja przekłada się często na nasze dobre samopoczucie. Nasz wygląd zewnętrzny w dużej mierze decyduje także o pozytywnym lub negatywnym odbiorze naszej osoby przez otoczenie. Nie każdego z nas jednak matka natura obdarzyła idealną figurą i proporcjami – nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na poddanie się operacji plastycznej.

Operacja plastyczna jest to ingerencja chirurgiczna w ciało ludzkie w celu korekty jego poszczególnych defektów. Obecnie mamy do wyboru bardzo szeroki wachlarz zabiegów tego typu – od mało inwazyjnych, aż po takie wymagające długiej rekonwalescencji. Jakie są popularne operacje plastyczne, na które decyduje się obecnie najwięcej osób?

Według prowadzonych statystyk, najpopularniejszym obecnie zabiegiem jest operacja powiększania piersi za pomocą sylikonowych implantów. Jest to korekta mająca na celu zmianę nie tylko wielkości, ale często również kształtu piersi. Decydują się na nią kobiety z asymetrią piersi czy kompleksami na punkcie ich wielkości a także te, których piersi straciły dawną atrakcyjność ze względu na ciążę lub wiek. Kolejnym, bardzo popularnym zabiegiem jeżeli chodzi o chirurgię plastyczną jest plastyka nosa, czyli zabieg polegający na zmianie jego kształtu, szerokości lub długości. Zabieg ten zwany jest również rhinoplastyką i poddają się mu zarówno kobiety, jak i mężczyźni w różnym wieku. Równie popularną operacją plastyczną jest liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. Nadmiar tkanki tłuszczowej usuwany jest za pomocą specjalnej rurki, którą wprowadza się pod skórę pacjenta. Miejsca, na których najczęściej wykonuje się liposukcje to brzuch, uda, pośladki i biodra. Niezwykłą popularnością cieszy się również lifting twarzy i powiek, czyli usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej i skóry. Jest to zabieg głównie skierowany do kobiet. Jak widzimy – istnieje obecnie wiele popularnych operacji poprawiających nasz wygląd. Czy warto jednak decydować się na korektę naszego ciała kosztem zdrowia? Na to pytanie każdy z nas powinien odpowiedzieć sobie sam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *