Czy od operacji plastycznych można się uzależnić?

Operacje plastyczne są bardzo popularnym sposobem na zmianę wyglądu człowieka. Są one rodzajem operacji chirurgicznej wykonywanej za pomocą cięć, a w niektórych wypadkach również poprzez wstawienie do ciała protez lub części ciała wykonanych ze sztucznych materiałów. Są dwa zasadnicze powody, dla których się je wykonuje. Pierwszy polega na poprawie wrodzonej deformacji ciała lub przywróceniu normalnego wyglądu na przykład po uszkodzeniu go w wyniku wypadku lub choroby. Wtedy operacja plastyczna polega najczęściej na zastosowaniu przeszczepów skóry lub fragmentów ciała z innej jego części. Stosuje się też elementy sztuczne, wykonane na przykład z silikonu czy innych materiałów. Innym rodzajem operacji plastycznych są operacje, które polegają jedynie na poprawie wyglądu i upiększaniu. choć jak dobrze wiadomo, często to co ma w zamierzeniu być upiększeniem, tak naprawdę wpływa na wygląd jeśli nie negatywnie, to przynajmniej w wątpliwy sposób.

Jeśli chodzi o operacje plastyczne często słyszy się, że ktoś jest uzależniony od operacji plastycznych. Na pewno wiele osób zastanawia się wtedy czy jest to możliwe, czy od operacji plastycznych można się uzależnić i stosować je na sobie zbyt często? Otóż, jak widać po przykładach, które obserwujemy w mediach, jest to jak najbardziej możliwe i zdarzają się przypadki, kiedy ktoś wręcz kolekcjonuje operacje plastyczne. Taka sytuacja oczywiście nie jest zdrowa i nosi znamiona choroby psychicznej. Osoby takie poprawiają wygląd poszczególnych części ciała, np. ust, nosa czy piersi, kilkakrotnie. Po każdej takiej operacji, po jakimś czasie, przestają być zadowolone z efektów i chcą poprawy. Kolejnym przykładem odpowiadającym na pytanie czy od operacji plastycznych można się uzależnić są sytuacje, gdy dana osoba po poprawieniu sobie jednej części ciała, decyduje się na poprawę kolejnej i kolejnej, aż każdy skrawek ciała jest już chirurgicznie ulepszony.

O uzależnieniach najczęściej słychach w kontekście celebrytów, aktorów i ludzi estrady oraz show biznesu. To tam nacisk na piękny i idealny wygląd jest tak duży, że wiele osób traci umiar i zdrowy rozsądek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *