Czy ludzie ładni mają łatwiej w życiu?

Zapewne niejeden z nas często zastanawiał się, co świadczy o powodzeniu w życiu. Wiele osób wskazuje na pochodzenie, możliwości finansowe czy umiejętność realizowania wyznaczonych sobie celów. Nie rzadko jednak dochodzimy także do wniosku, że dużą rolę pełni uroda.

Czy ludzie ładni mają łatwiej w życiu? – takie pytanie zadajemy sobie już od najmłodszych lat, w najróżniejszych sytuacjach. Kiedy urodziwa koleżanka dostanie lepszą ocenę z klasówki, gdy przystojny kolega z powodzeniem przejdzie rozmowę kwalifikacyjną, lub nawet kiedy my sami, możliwe że dzięki dzięki przyjemnej aparycji osiągniemy coś znaczącego. Jak to jest więc z tym ludzkim pięknem? Co daje ładna uroda? Na pewno rzeczywiście pomaga ona w życiu codziennym. Ludzie uchodzący za niebrzydkich z reguły budzą zaufanie i sympatię, ich wygląd daje poczucie że skoro potrafią zadbać o siebie to będą potrafili zadbać także o innych lub o zadania im powierzone. W kontaktach damsko-męskich uroda także jest niejako pierwszym czynnikiem który przyciąga do nas płeć przeciwną, ponieważ większość pytanych osób przyznaje, że dobierając potencjalnego partnera szczególną uwagę zwraca na wygląd. Oczywiście każdy ma własne typy czy ideały, ale nie zmienia to faktu że osoby powszechnie uchodzące za urodziwe mają w tej kwestii niejako łatwiejsze zadanie.

Na pewno można wymienić jeszcze wiele przykładów tego, co daje ładna uroda, lecz nie popadajmy w skrajności. Nie zapominajmy, że to wnętrze człowieka ma największe znaczenie. Presji „idealnego wyglądu” często poddają się młode osoby, które zazwyczaj popadają w kompleksy i rozmyślają nad tym, czy ludzie ładni mają łatwiej w życiu, uparcie dążąc do ideałów które widzą w gwiazdach muzyki pop czy gwiazdorach filmowych. Powinno się stale uświadamiać im, że to nie wygląd ale ciężka praca sprawią że kiedyś będą w stanie zajść równie daleko jak ich idole. Nikt nie powinien mieć przeświadczenia, że jego powodzenie życiowe opiera się na wyglądzie, ponieważ jest to w pewnym senie grząski i niebezpieczny grunt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *