Chirurgia plastyczna

Chirurgia plastyczna jest dziedziną medycyny, która zwłaszcza ostatnimi czasy bywa niezwykle popularna. Z jej usług korzystają zarówno prominentne postaci, jak i coraz częściej i zwykli ludzie. Chirurg plastyczny jest bowiem w stanie zmienić wygląd poszczególnych partii ciała, co pomaga w pozbyciu się wielu kompleksów. Chirurgia plastyczna to jednak nie tylko zwykłe upiększanie ciała. Lekarze o tej specjalizacji często zajmują się również eliminacją blizn lub choćby przeszczepem skóry po rozległych oparzeniach.

Najczęściej z usług chirurgów plastycznych korzystają jednak ci, którzy chcieliby po prostu, ot tak zmienić coś w swoim wyglądzie. Wiele zabiegów dokonywanych jest w ramach chirurgii plastycznej twarzy. Przykładami tego typu operacji i zabiegów może być choćby korekta odstających uszu, korekcja nosa, lifting twarzy lub uniesienie powiek. Wśród kobiet dużą popularnością cieszy się również chirurgia plastyczna biustu. Piersi mogą zostać między innymi powiększone lub pomniejszone, czy też na przykład podniesione. Chirurg plastyczny może także dokonać rekonstrukcji piersi po ich amputacji. Jest to niezwykle ważne dla samopoczucia kobiety oraz jej dalszej walki przeciwko nawrotowi choroby nowotworowej.

Chirurgia naczyniowa, ginekologia estetyczna, medycyna estetyczna to tylko jedne z kolejnych kategorii medycznych, które zaliczyć można do chirurgii plastycznej. Ostatnia z wymienionych, to jest medycyna estetyczna zawiera w sobie między innymi zabiegi z użyciem kwasu haluronowego. Jak zatem widać na powyższych przykładach, nie jest wcale tak łatwo odpowiedzieć wprost na pytanie, czym zajmuje się chirurg plastyczny? Warto jednak pamiętać, że ta właśnie dziedzina medycyny należy do jednej z prężnie się obecnie rozwijających. To ważna informacja zwłaszcza dla przyszłych i obecnych studentów medycyny, którzy staną kiedyś przed pytaniem o swoją specjalizację medyczną. Warto wówczas bowiem zastanowić się właśnie nad chirurgią oraz medycyną plastyczną. Niosą one bowiem ze sobą przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *